WSPOMNIENIE: „Cały do Ciebie, Ojczyzno, należę” – Powiatowy Konkurs Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej
19 grudnia 2023
Redaktor

W czwartek, 16 listopada 2023 roku odbyła się 19 edycja Powiatowego Konkursu Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej LOK odbywająca się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. Konkurs ten jest dobrą okazją, aby rozwijać poczucie więzi z Ojczyzną i przybliżać uczestnikom historię Polski.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział kilkudziesięciu uczestników, którzy zaprezentowali recytację lub śpiew wybranego utworu patriotycznego. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Iga Jarus i Kamil Kląskała z klasy VI B. Iga recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej pt.: „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” a Kamil wiersz Edwarda Słońskiego pt.: „Ta, co nie zginęła”.

Uczniowie w czasie konkursu wykazali się dużym zaangażowaniem emocjonalnym i umiejętnościami wokalno-recytatorskimi. Jury miało przed sobą niełatwe zadanie, dlatego jego obrady trwały bardzo długo i były bardzo burzliwe. Wiele prezentacji ujęło serca oceniających. Do grona najlepszych wybrano Kamila Kląskałę, przyznając mu III miejsce.

Serdecznie gratulujemy!!!