SUKCES UCZNIÓW W KONKURSIE „KOALA”
31 stycznia 2024
Redaktor

Niezwykle miło nam poinformować, że drużyna uczniów naszej szkoły w składzie Iga Jarus (kapitan drużyny), Kamil Kląskała, Matylda Nabzdyk, Żaneta Talaga awansowała do półfinału XI edycji konkursu matematyczno-informatycznego KOALA. Konkurs dotyczy algorytmiki i matematyki dyskretnej, które są kluczem do technologii XXI wieku. I etap tego konkursu miał formę ligi zadaniowej trwającej trzy tygodnie (trzy serie po 3 zadania). Jedno z zadań konkursowych każdej kolejki było sformułowane w języku angielskim. II etap będzie miał formę jednodniowych zawodów rozwiązywania zadań w ograniczonym czasie. Półfinał odbędzie się 2 lutego 2024 r. w V LO im. K. Potockiej w Poznaniu.

Gratulujemy sukcesu naszym uczniom i trzymamy kciuki za powodzenie w półfinale.