VIII MEMORIAŁ URSZULI MARCINIAK
2 lutego 2024
Redaktor

Dnia 11 stycznia 2024 r. odbyły się szkolne eliminacje do VIII Memoriału Urszuli Marciniak, czyli otwartych zawodów w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. Do eliminacji przystąpiło 7 uczniów naszej szkoły. Byli wśród nich zarówno zaawansowani, jak i początkujący łamigłówkowicze. Uczestnicy z każdej kategorii – Młodzicy (uczniowie klas 3-5) i Juniorzy (klasy 6-8) zmierzyli się nie tylko z sudoku – najbardziej znaną łamigłówką diagramową, ale też z łamigłówkami o nazwach: Chmury, Od 0 do 9, Wielokropki i Piramidy.

Miło nam poinformować, że uczennica kl. VI b Iga Jarus zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się 23 marca 2024 r. na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

Celem zawodów jest upamiętnienie i kontynuowanie dzieła Urszuli Marciniak, którym było szerzenie i popularyzowanie logicznego myślenia i podnoszenia kultury matematycznej wśród Polaków.

W Wielkopolsce organizatorem zawodów jest Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu oraz VIII LO w Poznaniu. Organizatorem głównym Memoriału jest Fundacja Matematyków Wrocławskich, współpracująca z Wydawnictwem Logi.

Wszystkim uczestnikom Memoriału serdecznie gratulujemy podjętych zmagań, a Idze życzymy sukcesu w finale.

Nauczycielki matematyki