20-LECIE UNIHOKEJA W KOŹMINIE WLKP.
9 lutego 2024
Redaktor

Historia unihokeja w Koźminie Wlkp. rozpoczęła się, kiedy nauczyciel wychowania fizycznego Pan Jacek Zawodny rozpoczął naukę tej gry na swoich lekcjach. 01 marca 2004 roku powstał Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” i wtedy też rozpoczęły się regularne treningi unihokeja. W związku z Jubileuszem 20-lecia w dn. 01 marca br. o godz. 9.00, w sali gimnastycznej nr 1, odbędzie się Turniej unihokeja dziewcząt i chłopców.

W tym miejscu warto też wspomnieć iż, dzięki staraniom Pana Jacka Zawodnego Polski Związek Unihokeja, widząc osiągane wynik na poziomie rejonu kaliskiego i duże zaangażowanie w popularyzację tej gry w powiecie krotoszyńskim, w dniu 15 grudnia 2004 roku przekazał nieodpłatnie komplet sprzętu do gry w unihokeja: komplet bramkarski (spodnie + kamizelka + bluza), maskę bramkarską, 2 bramki meczowe (115 x 160 cm), 20 piłeczek do unihokeja, 6 kijów profesjonalnych, które służą dzieciom po dziś dzień.