MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DLA UCHA I SŁUCHU
4 marca 2024
Redaktor

            „Powrót do świata dźwięków zawdzięczał niewątpliwie owej czarodziejskiej melodii”
                                                                                   (Andrés Pascual, „Kompozytor burz”)

            Utrata słuchu jest najczęstszym uszkodzeniem narządów czucia na całym świecie. Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia 3 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień dla Ucha i Słuchu. Tegoroczne hasło brzmi: „Zmiana sposobu myślenia: sprawmy, aby pielęgnacja uszu i słuchu stała się rzeczywistością dla wszystkich!”.

Uczniowie naszej Jedynki przenieśli się w świat muzyki – doskonaląc słuch za pomocą kolorowych instrumentów. Zabawy z Bum Bum Rurkami idealnie łączą w sobie walory rozrywkowe oraz edukacyjne. Praca z nimi nie tylko wprowadza dzieci w świat rytmu, melodii i harmonii, ale także pozytywnie wpływa na spostrzegawczość, a także umiejętność współpracy w grupie. Było dużo zabawy i radości.

M. Dubisz, A. Maryniak