WYJAZD NA SPEKTAKL
15 marca 2024
Redaktor

Wyjazd na spektakl Krakowskiego Teatru Nowoczesnego

“Cudze chwalimy, swego nie znamy – a więc poznajmy co posiadamy!”

W dniu dzisiejszym dzieci z klas 1 – 3 wraz z opiekunami, wybrały się do Krotoszyna na spektakl w wykonaniu Krakowskiego Teatru Nowoczesnego pt.: “Polskie Miasta w Baśniach i Legendzie”.

Przeniósł on nas w niesamowitą podróż w czasie, podczas, której odkryliśmy polskie tajemnice, a zarazem doświadczyliśmy niezbędnej wiedzy na temat historii największych miast w Polsce. Zobaczyliśmy strasznego Bazyliszka, zachwycającą Syrenkę Warszawską, niesforne Poznańskie Koziołki. Odwiedziliśmy też Jezioro Gopło, doświadczyliśmy czarów złowrogiej wiedźmy, wzięliśmy udział w najprawdziwszej bitwie, a także byliśmy świadkami wspaniałych zaręczyn. Niesamowitą, legendarną atmosferę, dopełniły maski sceniczne, oryginalne rekwizyty oraz lalki. Nie zabrakło przygód, zwrotów akcji, wzruszeń i chwil grozy.

A wszystko po to, żeby jeszcze bardziej zakochać się w Polsce.

Tekst i zdjęcia: A. Maryniak