ŚWIĘTO LICZBY π (PI) JUŻ ZA NAMI
24 marca 2024

„Podziwu godna liczba Pi ”, jak napisała laureatka Nagrody Nobla –  Wisława Szymborska, 14 marca obchodzi swoje święto.

Z tej okazji uczniowie klas IV-VIII na lekcjach matematyki brali udział w ciekawych aktywnościach. Wykonywali eksperyment zwany Igłą Buffona pozwalający wyznaczyć wartość liczby Pi. Pokonywali matematyczne stacje poznając opowieść o Piesku Pi. Bawili się z liczbą Pi poprzez rebusy, kolorowanki, wykreślanki.

Chwilą, na którą wszyscy uczniowie w klasach czekali było skosztowanie ciasteczek i babeczek ozdobionych symbolem liczby Pi, które przynieśli chętni uczniowie.

To było niezwykłe święto matematyki, pełne fascynujących faktów i inspirujących obliczeń. Niech magiczna liczba Pi nadal insπruje naszych uczniów do odkrywania nowych tajemnic wszechświata.

Nauczycielki matematyki