MIĘDZYSZKOLNE ŚWIĘTO MATEMATYKI
27 marca 2024
Redaktor

25 marca 2024 r. uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w drużynowym konkursie matematycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Koźminie Wlkp. w ramach Międzyszkolnego Święta Matematyki.

Umiejętności matematyczne uczestników konkursu zostały przetestowane w różnorodnych konkurencjach. Od krzyżówek po łamigłówki geometryczne z wykorzystaniem tangramu „Jajka Kolumba”. Każda z tych aktywności dostarczyła uczniom mnóstwo radości i zabawy. 

Zwycięskie drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych, które wykazały się nie tylko doskonałą wiedzą matematyczną, ale także umiejętnością współpracy i zespołowego działania:

klasa IV – Zuzanna Łuszczyńska i Amelia Sowińska (SP nr 3)

klasa V – Maria Szymczak i Tymon Perkiewicz (SP nr 3)

klasa VI – Iga Jarus i Matylda Nabzdyk (SP nr 1)

klasa VII – Lena Baranek i Grzegorz Ulka (SP nr 3)

klasa VIII – Agata Maciejewska i Zofia Wypuszcz (SP nr 1).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Wszystkim uczniom, którzy wystartowali w konkursie dziękujemy za udział i wysiłek w pogłębianie matematycznych zainteresowań. Podziękowania kierujemy również w stronę organizatorów konkursu, którzy zapewnili wspaniałe doświadczenie wszystkim uczestnikom konkursu.

Nauczycielki matematyki