WYCIECZKA KLASY 4B DO ŚMIEŁOWA
28 marca 2024
Redaktor

W środę 27 marca klasa 4 b udała się na wycieczkę do Śmiełowa, gdzie w malowniczym parku, w otoczeniu zieleni znajduje się przepiękny pałac z XVIII w. Ten zabytkowy kompleks mieści Muzeum im. Adama Mickiewicza.

Najpierw uczniowie wzięli udział w ciekawych warsztatach “Barwy Świąt Wielkanocnych”, podczas których poznali staropolskie zwyczaje i tradycje świąteczne, a następnie samodzielnie wykonali palmę wielkanocną.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie muzeum. Po wyczerpującym spacerze i wykładzie nt. życia i twórczości Adama Mickiewicza na dzieci czekała miła niespodzianka… Zajączek Wielkanocny zostawił dla wszystkich upominki. Żeby nie było tak łatwo, schował je na terenie parku. Dzieci ruszyły więc na poszukiwania 😊 Śmiechu i radości oraz dobrej zabawy nie było końca, tym bardziej, że pogoda dopisała!

To był piękny dzień! Zmęczeni, ale szczęśliwi wszyscy bezpiecznie wróciliśmy do domu 😊
Dziękujemy Zajączkowi za prezenty 😉

Życzymy wszystkim pięknych i radosnych Świąt Wielkanocnych 🐣❤️🐣

Anna Kaj