KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS VI
30 kwietnia 2024
Redaktor

Dnia 29 kwietnia 2024 r. odbył się etap powiatowy Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas VI szkół podstawowych powiatu krotoszyńskiego, którego organizatorem było Wielkopolskie Koło Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, a gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wielkopolskim.

Wzięło w nim udział 25 uczniów z 13 szkół naszego powiatu: Baszkowa, Borzęciczek, Kobylina, Krotoszyna, Koźmina Wlkp., Mokronosa, Sulmierzyc i Świnkowa. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Matylda Nabzdyk i Żaneta Talaga.

Konkurs był podzielony na dwie części. W pierwszej części konkursu wszyscy uczniowie rozwiązywali 20 zadań zamkniętych. Następnie 14 uczniów, w tym Matylda Nabzdyk, którzy zdobyli minimum 90% punktów z testu zmagało się z trzema zadaniami otwartymi w drugiej części finału.

Podczas, gdy prace były sprawdzane przez komisję konkursową, uczestnicy konkursu mieli zorganizowane gry oraz poczęstunek.

Gratulujemy naszym uczennicom determinacji podczas zmagań z królową nauk. Jesteśmy z Was dumni! Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

Nauczyciele matematyki