FOTOWOLTAIKA
8 maja 2024
Redaktor

Na dachach sal gimnastycznych zamontowano panele fotowoltaiczne w ramach zadania: „Budowa instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej na terenie gminy Koźmin Wielkopolski” realizowana przez firmę Goodenergy Sp.z o.o. Sp.k. z siedzibą w Kuklinowie na zlecenie Gminy Koźmin Wielkopolski.

W dniu 30 kwietnia br. Energa-Operator dokonał przyłączenia dwóch mikroinstacji do sieci elektroenergetycznej o mocy 18,08 kW i 31,24 kW. Pozyskana energia z promieniowania słonecznego pozwoli wykorzystać energię odnawialną do codziennego funkcjonowania szkoły, w tym do: oświetlenia budynków, podłączenia komputerów, urządzeń elektronicznych, pieców, lodówek i zmywarek w stołówce szkolnej.

Jestem zadowolony, że udało się zrealizować bardzo ważną i potrzebną inwestycję. To kolejny krok w rozwoju naszej placówki oświatowej. W szkole będzie oszczędnie i ekologicznie. Fot. Szymon Sikora

Jacek Zawodny
Dyrektor