IGA JARUS FINALISTKĄ KONKURSU „INTERNETOWA LIGA ŁAMIGŁÓWKOWA”
25 maja 2024
Redaktor

24 maja w Politechnice Białostockiej odbył się finał 8. edycji konkursu „Internetowa Liga Łamigłówkowa”, który wyłonił finalistów trwającej prawie pół roku rywalizacji online.

Konkurs „Internetowa Liga Łamigłówkowa”zorganizowało Centrum Popularyzacji Matematyki “Signum” działające przy Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej.

Zakwalifikowało się do niego 21 uczniów szkół podstawowych oraz 6 uczniów szkół ponadpodstawowych z Białegostoku, Koźmina Wielkopolskiego, Gostynia, Pogórza, Krotoszyna, Poznania, Psar, Śremu, Jarocina, Ełku i Ostrołęki. Finał składał się z dwóch etapów, po których wyłoniono zwycięzców. Jedną z finalistek była uczennica klasy 6b Iga Jarus, której po drugim etapie niewiele zabrakło aby stanąć na podium.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.