GMINNY KONKURS „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ PITAGORASEM”
26 maja 2024
Redaktor

Nasza szkoła była gospodarzem Gminnego Konkursu Matematycznego „I Ty możesz zostać Pitagorasem”. Wydarzenie, które odbyło się 24 maja 2024 roku, przyciągnęło młodych entuzjastów matematyki ze szkół podstawowych całej Gminy Koźmin Wielkopolski. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 7 oraz klasy 8.

Konkurs polegał na rozwiązaniu przez uczniów testu wielokrotnego wyboru. Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych wśród uczniów, sprawdzenie swoich umiejętności matematycznych, stworzenie okazji do wymiany doświadczeń i nauki poprzez współzawodnictwo.

W tym samym dniu odbyło się uroczyste ogłoszenie listy laureatów i wręczenie nagród przez Burmistrza Koźmina Wielkopolskiego, Pana Macieja Bratborskiego oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1, Pana Jacka Zawodnego.

Zwycięzcami konkursu w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

klasa 7
I miejsce – Martyna Klause – uczennica Szkoły Podstawowej w Mokronosie
II miejsce – Franciszek Waściński – uczeń Szkoły Podstawowej w Borzęciczkach
III miejsce – Zuzanna Kowal – uczennica Szkoły Podstawowej w Starej Obrze

klasa 8
I miejsce – Zofia Wypuszcz – uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp.
II miejsce – Franciszek Zmyślony – uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Koźminie Wlkp.
III miejsce – Monika Paterek – uczennica Szkoły Podstawowej w Mokronosie

Gratulujemy każdemu uczestnikowi, który brał udział w konkursie i ujawnił swoje umiejętności w zakresie myślenia matematycznego. Cieszymy się, że w Gminie Koźmin Wielkopolski nie brakuje uzdolnionej matematycznie młodzieży.

Organizatorzy,
B. Patoka, E. Wojtkowiak, A. Wybierała