XVII MIEJSKO-GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
15 czerwca 2024
Redaktor

XVII Miejsko-Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych

5 czerwca 2024r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp. odbył się XVII Miejsko-Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas szóstych i siódmych. Jego celem było rozwijanie zainteresowań, pobudzanie do własnej pracy nad doskonaleniem różnych sprawności językowych oraz poszerzanie wiedzy o krajach anglojęzycznych. Test wyboru obejmował zagadnienia leksykalno-gramatyczne oraz wiadomości kulturowo- krajoznawcze  z obszaru krajów anglojęzycznych.

Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów z klas VI i VII, którzy w eliminacjach szkolnych otrzymali najwyższy wynik na teście tj.: Matylda Nabzdyk VIa, Żaneta Talaga VIa, Marta Dolata VIIa, Adam Zadoworny VIIa.

Rywalizacja była zaciekła i aby wyłonić najlepszych, przeprowadzono dogrywkę. Nasza uczennica Żaneta Talaga zajęła trzecie miejsce w kategorii klas VI.

Laureatce oraz uczestnikom gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia oraz nieustannej wytrwałości w ich dalszym rozwijaniu swojej pasji do języka angielskiego.

Tekst i foto: S. Gołąbek