INNOWACJA PEDAGOGICZNA
17 czerwca 2024

“Złam szyfr Enigmy – tajniki dziecięcej kryptologii w angielsko-matematycznych łamigłówkach”.

W mijającym roku szkolnym miałyśmy okazję realizować nasz autorski projekt – innowacyjne zajęcia dla uczniów klas 5a i 5b.

Podczas comiesięcznych, dwugodzinnych zajęć dzieci rozwijały umiejętności i zainteresowania matematyczne w połączeniu z kompetencjami językowymi i logicznym rozumowaniem.

Wszystko osadzone w historii bardzo ważnego osiągnięcia polskich naukowców – złamania szyfru Enigmy oraz wpływu tego osiągnięcia na na przebieg II wojny światowej.

Nasza innowacja jest nowatorskim sposobem zainteresowania matematyką i językiem angielskim poprzez gry, zabawy logiczne oraz zajęcia twórcze, w których uczestniczyli piątoklasiści.

Anna Wybierała i Sylwia Gołąbek