INNOWACJA PEDAGOGICZNA
18 czerwca 2024

“Złam szyfr Enigmy – tajniki dziecięcej kryptologii w angielsko-matematycznych łamigłówkach”.

Realizując projekt nie mogliśmy pominąć Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu.

18 czerwca wyruszyliśmy pociągiem do stolicy Wielkopolski.

Ciekawy, upalny dzień pełen wrażeń upłynął nam według następującego harmonogramu:

1. Spacer po centrum Poznania – CK Zamek, ulica Święty Marcin, Stary Rynek, Stary Marych, ulica Półwiejska.

2. Seans filmowy w Multikinie Stary Browar pt. “W głowie się nie mieści 2” – świetnie odzwierciedlił uczucia, które towarzyszą nastolatkom.

3. Drobne zakupy w galerii – coś dla ciała i dla ducha.

4. Ścieżka edukacyjna “Klucz do szyfrów” w Centrum Enigma – zagadki, łamigłówki matematyczne oraz historia trzech wybitnych polskich matematyków – Mariana Rejewskiego, Henryka Zygalskiego i Jerzego Różyckiego, których badania znacząco przyczyniły się do odmienienia losów II wojny światowej (skróciły jej przebieg o około 3 lata).

5. Posiłek w ulubionej restauracji dzieci.

I podróż pociągiem, dla niektórych pierwszy raz w życiu…

Anna Wybierała i Sylwia Gołąbek