PODSUMOWANIE REALIZACJI PROJEKTU „(NIE)ZWYKŁA MATEMATYKA”
21 czerwca 2024
Redaktor

W obecnym roku szkolnym nasza szkoła brała udział w II edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „(Nie)zwykła matematyka”. Głównym celem projektu było pokazanie uczniom jak wspaniałym i wszechobecnym przedmiotem jest matematyka, kształcenie inicjatywy i pomysłowości w rozwiązywaniu problemów oraz rozwijanie umiejętności wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce. 

Realizując zadania projektowe uczniowie doświadczali matematyki w życiu codziennym, ćwiczyli sprawność rachunkową, współpracę w grupie, myślenie logiczne. Projekt był realizowany podczas lekcji matematyki, informatyki i zajęć rozwijających zainteresowania w klasach IV-VIII.  Uczniowie wykonywali różnorodne zadania matematyczne, nie zawsze związane bezpośrednio z ich wyobrażeniem o matematyce. Uczestnicy rozwiązywali inspirujące problemy matematyczne, czasem pojawiające się w kontekście, który pozornie nie ma z matematyką nic wspólnego. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w każdy temat projektowy, za wspólną zabawę i odkrywanie świata pełnego matematyki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z realizacji zadań projektowych.

Koordynatorzy projektu:
Barbara Patoka, Elżbieta Wojtkowiak, Anna Wybierała