DZIEŃ NAUCZYCIELA
14 października 2024

Polskie święto oświaty i szkolnictwa czyli Dzień Nauczyciela, obchodzony 14 października, to święto polskiej szkoły, nauczycieli, pracowników obsługi oraz tych, którzy szkoły prowadzą i je nadzorują. To także święto uczniów, z tej okazji pozostali dziś w domach.

Natomiast my – nauczyciele, od samego rana na posterunku, mieliśmy wreszcie chwilę na spokojne sprawdzenie testów czy przygotowanie kolejnych szkolnych imprez. Tym razem pobyt w szkole umiliła nam Rada Rodziców, która zadbała o pyszne jedzonko. Było też słodko, a to za sprawą naszych zdolnych koleżanek, które upiekły pyszne ciasta.

Dzień ten był także chwilą refleksji nad naszą misją, gdyż “Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać” (M. Twain).

Pani Vicedyrektor szkoły – Małgorzata Lewandowicz, odczytała pismo od Burmistrza MiG Koźmin Wlkp. Pana Macieja Bratborskiego z życzeniami dla wszystkich pracowników zatrudnionych w Jedynce.

A jutro wracamy do rzeczywistości 🙂