10 czerwca 2026 r. uczniowie klas ósmych odwiedzili Auschwitz-Birkenau – miejsce będące jednym z najważniejszych świadectw tragicznych wydarzeń XX wieku. Deszczowa aura towarzysząca zwiedzaniu dodawała wizycie szczególnej powagi i skłaniała do głębszej refleksji.
W ciszy historycznych przestrzeni młodzież poznawała losy ludzi, którym odebrano wolność, godność i życie. Była to nie tylko lekcja historii, ale także lekcja człowieczeństwa – przypomnienie, do czego prowadzą nienawiść, obojętność i brak szacunku wobec drugiego człowieka.









