„ZIELONA SZKOŁA” – WARSZAWA 01-05.04.2012
22 kwietnia 2012
admin

W dniach 1-5 kwietnia 2012 roku zorganizowana została dla uczniów klasy 5a Szkoły Podstawowej Nr1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich w Koźminie Wlkp. „Zielona Szkoła” w Warszawie. Głównym celem wyjazdu była nauka poprzez poznanie historii, kultury i sztuki Miasta Stołecznego Warszawy…

 

Podczas pobytu w stolicy dzieci miały możliwość poznać w ramach edukacji historycznej: Muzeum Powstania Warszawskiego, pomniki: Nieznanego Żołnierza, Małego Powstańca, Na Cmentarzu Powązkowskim uczniowie zobaczyli groby zasłużonych Polaków oraz tablicę pamiątkową poświęconą ofiarom, które zginęły w katastrofie smoleńskiej.

Dużą atrakcją były zabytki Starego Miasta m.in.: Kolumna Zygmunta III Wazy, Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Barbakan i mury miejskie, Rynek Starego Miasta, Katedra św. Jana oraz Park Łazienki Królewskie, Pałac na Wodzie, Stara  Pomarańczarnia, Belweder.

Uczestnicy „Zielonej Szkoły” mieli okazję zwiedzić budynki Sejmu oraz miejsce pracy posłów i senatorów.

Ważnym punktem programu edukacyjnego był pobyt w Centrum Nauki Kopernik, gdzie dzieci mogły doświadczyć różnego rodzaju eksperymentów z dziedziny fizyki, techniki i astronomii.

Na zakończenie pobytu we Warszawie obejrzeliśmy z bliska Stadion Narodowy, Lotnisko im. F. Chopina, Centrum Olimpijskie.

W drodze powrotnej udaliśmy się do Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.

Wyjazd został zorganizowany z inicjatywy Rady Rodziców Klasy Va i wychowawcy Jacka Zawodnego.

Rada Rodziców Klasy V a