ZWYCIĘSKI MARSZ KOŹMIŃSKIEJ “JEDYNKI”
15 maja 2012
admin

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp. w turniejach piłkarskich. Tym razem w dniach 10 – 11.05.2012 r. dziewczynki i chłopcy klas I – III wzięli udział w finale powiatowym XII Ogólnopolskiego  Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, będącego  oficjalne mistrzostwami Polski w kategorii U-10. Zawody rozgrywane były na boisku piłkarskim Astry w Krotoszynie…

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem, w powiecie krotoszyńskim rozgrywki odbywały się w ciągu dwóch dni. W kategorii chłopców wystąpiło 10 zespołów, a w kategorii dziewczynek 3 zespoły.

Tytułu mistrzów powiatu sprzed roku broniła drużyna chłopców Szkoły Podstawowej Nr 1 z Koźmina Wlkp. Jak na mistrza przystało, zespół pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego pana Pawła Kulki rozpoczął rozgrywki od mocnego uderzenia wygrywając  swój pierwszy mecz grupowy z SP Roszki 8 : 0. W meczu decydującym o wyjściu z grupy nasza drużyna pokonała SP Zduny 2 : 0 i tym samym zapewniła sobie awans do rozgrywek finałowych, w których  3 drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym”.

W swoim pierwszym meczu finałowym SP Nr 1 pokonała SP Sulmierzyce  3 : 0 i było wiadomo, że o zwycięstwie w turnieju zadecyduje mecz z SP Nr 4 z Krotoszyna, która wcześniej  wygrała  z SP Sulmierzyce 3:1.

Decydujące spotkanie zakończyło się wyraźnym zwycięstwem chłopców ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp., którzy pokonali drużynę Szkoły Podstawowej Nr 4 w Krotoszynie wynikiem 3 : 1,  i po raz drugi z rzędu będą reprezentować powiat krotoszyński w finale wojewódzkim XII Ogólnopolskiego  Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, który odbędzie się w dniu 22.05.2012 r. w Plewiskach koło Poznania.

W ślady  chłopców poszła także drużyna dziewczynek naszej szkoły, która w piątkowe przedpołudnie zwyciężyła drużyny z Krotoszyna i zajęła I miejsce w turnieju, kwalifikując się tym samym do finału wojewódzkiego tych rozgrywek. Godnym uwagi jest fakt, że dla naszych piłkarek był to pierwszy występ na takiej rangi imprezie, uwieńczony zwycięstwem.