DZIEWCZĘTA Z KOŹMIŃSKIEJ „JEDYNKI” WICEMISTRZYNIAMI WIELKOPOLSKI W XVII TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ IM. MARKA WIELGUSA
20 maja 2012
admin

W dniu 12.05.2012 r. w Murowanej Goślinie koło Poznania odbył się Wojewódzki Finał XVII Turnieju Piłki Nożnej im. Marka Wielgusa. W kategorii dziewcząt i chłopców powiat krotoszyński reprezentowały drużyny Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp. pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Pawła Kulki…

W turnieju uczestniczyło łącznie 38 drużyn z całego województwa wielkopolskiego, które rozgrywały swoje mecze na 5 wydzielonych boiskach, 2 razy po 10 minut.

Początkowa faza rozgywek toczyła się w grupach, z których dwie najlepsze drużyny kwalifikowały się do następnego etapu rozgrywanego systemem pucharowym, czyli wg zasady „przegrywający odpada”. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy z naszej szkoły znakomicie zagrali swoje mecze grupowe  i bez problemu przebrnęli do fazy pucharowej,
co już można było uznać za spory wyczyn i sukces.  Jak się jednak okazało stać ich było na jeszcze więcej.

Nasze  młode piłkarki, dzięki dobrej grze i waleczności dotarły do samego finału turnieju, w którym po bardzo zaciętym i emocjonującym spotkaniu ostatecznie uległy drużynie z Medyka Konin 0 : 2, zajmując tym samym 2 miejsce w tych rozgywkach.
Pomimo porażki, radości z tak znakomitego wyniku nie było końca, gdyż dziewczęta otrzymały okazały puchar, a także  medale, piłki oraz upominki ufundowane przez sponsorów turnieju.

Na uwagę zasługuje też ambitna postawa drużyny chłopców, którzy dotarli do ćwierćfinału tych rozgrywek, grając z zespołem z Leszna, który jak się poźniej okazało zwyciężył w całym turnieju i został mistrzem Wielkopolski. Mecz był bardzo wyrównany
a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, nerwów i zwrotów akcji nie było końca. Ostatecznie piłkarze z Jedynki przegrali wynikiem 2 : 3  i  w ogólnej klasyfikacji turnieju zajęli miejsca od 5 – 8.