TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ O PUCHAR JEDYNKI
15 kwietnia 2013
admin

VIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ

PIŁKI RĘCZNEJ O PUCHAR JEDYNKI,

KOŹMIN WLKP. DN. 13 KWIETNIA 2013

KOMUNIKAT KOŃCOWY

W dniu 13 kwietnia 2013 roku w Koźminie Wielkopolskim odbył się VIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ O PUCHAR JEDYNKI. W turnieju uczestniczyło 8 drużyn z Poznania, Nowych Skalmierzyc, Mokronosa, Rozdrażewa i Koźmina Wlkp. W zawodach wzięło udział 105 dzieci.

Turniej swoją obecnością zaszczycili: Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. Maciej Bratborski, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu Sławomir Gruchała, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 Bożena Kulka, Prezes UKS Jedynka Dominik Radwański i Przedstawiciel Firmy Erima Łukasz Tarnawczyk. Turniej przygotował i poprowadził Jacek Zawodny

Dziewczynki:
1. UKS JEDYNKA KOŹMIN WLKP.
2. SP MOKRONOS
3. SP ROZDRAŻEW
Chłopcy:
1. UKS JEDYNKA KOŹMIN WLKP.
2. SP MOKRONOS
3. SP 3 KOŹMIN WLKP.
4. UKS HURAGAN NOWE SKALMIERZYCE
5. SP 46 POZNAŃ

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali: sędziowie ZPRP Dariusz Maciejewski, Adam Kuzia i Tomasz Kąkolewski, sekretarz turnieju Hanna Frankowska i pielęgniarska Donata Lewandowicz

Celem turnieju była popularyzacja aktywności ruchowej wśród dzieci i młodzieży, promocja klubu i gminy w środowisku sportowym oraz rozwój piłki ręcznej w gminie Koźmin Wlkp. oraz kształtowanie zasad “fair play” na boisku i poza nim.

Kodeks Fair play

„Fair play” jest wyrazem takiej postawy, reprezentowanej na boisku, gdzie zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę; jest moralną postawą walki sportowej, cechującą się przestrzeganiem przepisów gry i odrzuceniem korzyści, wynikłych błędów sędziego czy różnego rodzaju oszustw sportowych. Postawa ta wynika z przeświadczenia, że zwycięstwo osiągnięte w wyniku nieetycznej i nieuczciwej walki nie stanowi prawdziwej wygranej.

Turniej przy organizacji wsparły:

a) instytucje: Gmina Koźmin Wielkopolski, Gminny Ośrodek Sportu w Koźminie Wielkopolskim, Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji w Warszawie, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim, Stowarzyszenie “Wspólnie dla Koźmina”, Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Koźminie Wielkopolskim

b) firmy: WPZTS Praczyk, Stolarnia Adamiak, Firma Erima

Patronat medialny: Gazeta Krotoszyńska

Nagrody: puchary, medale i dyplomy ufundował UKS Jedynka, nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników turnieju ufundowała: Firma Erima, Gazeta Krotoszyńska i Gmina Koźmin Wlkp.

WYNIKI – RYWALIZACJA CHŁOPCÓW

Zespół

1.

2.

3.

4.

5.

Punkty

Miejsce

1.

SP 3 Koźmin Wlkp.

1:8

0

1:16

0

3:6

0

1:8

0

0

V

2.

UKS Huragan

Nowe Skalmierzyce

8:1

2

5:2

2

3:6

0

7:1

2

6

I

3.

SP 42 Poznań

16:1

2

2:5

0

10:3

2

3:2

2

6

II

4.

SP Mokronos

6:3

2

6:3

2

3:10

0

1:2

0

4

IV

5.

UKS Jedynka

Koźmin Wielkopolski

8:1

2

1:7

0

2:3

0

2:1

2

4

III

Król strzelców – Bruno Urbaniak SP 46 Poznań

Najlepszy bramkarz – Kacper Woźniak UKS Huragan Nowe Skalmierzyce

Skład UKS Jedynka Koźmin Wlkp.: Marceli Skowroński, Tomasz Kryś, Bartosz Adamiak, Dominik Bielawski, Sergiusz Kaczmarz, Witold Kuliński, Dominik Kostuj, Jakub Lis, Miłosz Przybyszewski, Bartosz Skowroński, Maurycy Skowroński, Kryspin Sobiejewski, Michał Weichbrodt, opiekun Hanna Frankowska

WYNIKI – RYWALIZACJA DZIEWCZĄT

Zespół

1.

2.

3.

Punkty

Miejsce

1.

SP Mokronos

8:1

2

1:3

0

2

II

2.

SP Rozdrażew

1:8

0

0:7

0

0

III

3.

UKS Jedynka

Koźmin Wielkopolski

3:1

2

7:0

2

4

I

Król strzelców – Oliwia Karolczak SP Mokronos

Najlepszy bramkarz – Zofia  Jochaniak UKS Jedynka Koźmin Wielkopolski

Skład UKS Jedynka Koźmin Wlkp.: Zuzanna Guźniczak,  Zofia Jochaniak, Joanna Bochna, Weronika Guźniczak, Katarzyna Krzyżaniak, Natalia Krzyżanowska, Anna Marecka, Paulina Poczta, Natalia Ptak, Klaudia Urna, opiekun Hanna Frankowska