TURNIEJ IM. MARKA WIELGUSA
18 maja 2013
admin

 

 

Wicemistrzynie Wielkopolski

 

W dniu 13 maja w Murowanej Goślinie odbył się Finał wojewódzki XVIII Turnieju im. Marka Wielgusa w piłce nożnej. Powiat krotoszyński reprezentowała drużyna dziewcząt Szkoły Podstawowej Nr  1 w Koźminie Wlkp. w Murowanej Goślinie stawiło się 21 drużyn chłopców i 8 drużyn dziewczynek.

Poranek powitał wszystkich deszczem. W trakcie dnia pogoda się poprawiła, a na trybunach pojawiło się więcej kibiców. Rozgrywki toczyły się według wcześniej wyznaczonego grafiku. Wszystkie mecze były zacięte, a jeden z meczy ćwierćfinałowych chłopców, jeden półfinałowy dziewczynek oraz mecz o trzecie miejsce i ścisły finał w kategorii chłopców kończyły się po raz kolejny seriami rzutów karnych.

Dziewczęta trafiły do grupy z drużynami z Grodziska, Poznania, Zagórowa i Długich Starych.

Wyniki

Eliminacje grupowe:

Grodzisk – Koźmin Wlkp. 0:5

Poznań – Koźmin Wlkp. 0:5

Długie Stare – Koźmin Wlkp. 0:6

Zagórów – Koźmin Wlkp. 0:4

Półfinał

Drawsko – Koźmin Wlkp. 2:2, K (3:4)

Finał

Konin – Koźmin Wlkp. 0:4

Na zakończenie Finału wybrano najlepszych piłkarzy i najlepszych bramkarzy w obu kategoriach. Poniżej lista nagrodzonych zawodników:

Najlepsza zawodniczka: Kinga Kozak (ZSP Konin)

Najlepszy zawodnik: Jakub Harendasz (SP 7 Leszno)

Najlepsza bramkarka: Paulina Poczta (SP 1 Koźmin Wlkp.)

Najlepszy bramkarz: Mateusz Chojnacki (UKS Dyskobolia Grodzisk Wlkp.)

Nagrody wręczał Burmistrz Murowanej Gośliny Pan Tomasz Łęcki

Drużyna SP 1 Koźmin Wlkp. wystąpiła w składzie: Paulina Poczta, Klaudia Urna, Natalia Juskowiak, Zuzanna Guźniczak, Weronika Guźniczak, Natalia Ptak, Natalia Krzyżanowska, Katarzyna Krzyżaniak, Anna Marecka, Joanna Bochana, opiekun Jacek Zawodny