WYCIECZKA KLAS III
18 września 2013
admin

 

Wycieczka klas trzecich

do Czeszewa


W dniu 16 września 2013 roku  wybraliśmy się do Ośrodka Edukacji Leśnej w Czeszewie. Przywitał nas pan leśniczy, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział o swojej pracy. Następnie w sali edukacyjnej obejrzeliśmy ekspozycję zwierząt i roślin Wielkopolskiego Parku Narodowego, makietę lasu, film edukacyjny o pracy leśniczego. Wzięliśmy też udział w konkursie wiedzy przyrodniczej. Następnie przeszliśmy na ścieżkę edukacyjną pt. „Rzeka”, gdzie poznaliśmy działalność rzeki, wód gruntowych i opadowych. Kolejnym punktem naszej wycieczki była przeprawa promem na drugi brzeg Warty i smażenie kiełbasek w ognisku. Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń i  pogłębiła naszą wiedzę o przyrodzie. Wróciliśmy bardzo zadowoleni!

Uczniowie klasy IIIa i IIIb z wychowawczyniami