WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW
9 marca 2014
admin

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W ODDZIAŁACH ZEROWYCH JEDYNKI

Dzieci z oddziałów zerowych SP Nr 1 wraz z wychowawczyniami: Paniami Dorotą Bielawną i Agnieszką Maryniak postanowiły pokazać swym kolegom i koleżankom z Przedszkola „Parkowe Skrzaty” to wspaniałe miejsce, jakim jest nasza Jedynka,  w którym na co dzień uczą się i bawią, a które już niedługo będzie także ich nowym „drugim domem”.

Dzieci i ich panie zorganizowały dla sześcio-, pięcio-, i czterolatków warsztaty prowadzone Metodą Klanzy. Najpierw wybrały się do przedszkola z zaproszeniami, które osobiście wręczyły dzieciom. Potem wystarczyło już tylko czekać na gości. W przygotowania do warsztatów włączyły się także nauczycielki świetlicy: Pani Izabela Kaźmierczak oraz Pani Maria Mazurowska.

Metoda Klanzy, czyli pedagogika zabawy, to metoda, której głównym celem jest wspieranie dzieci i młodzieży w ich indywidualnym rozwoju, wzrastanie w społeczeństwie i ku niemu. Rozwijanie ich zainteresowań raz możliwości w atmosferze akceptacji, zrozumienia, a przede wszystkim zabawy, która jest podstawową formą aktywności dzieci i najszybszą raz najlepszą drogą do ich pełnego rozwoju.

Pedagogika zabawy wykorzystuje urozmaicone propozycje, które mogą ożywić tradycyjne nauczanie, np. zabawy integracyjne ułatwiające wejście w grupę, poznanie nowego otoczenia, osób; zabawy rozluźniające, odprężające, wykorzystujące ruch, taniec, gest, likwidujące napięcie mięśni i napięcie psychiczne; gry dydaktyczne, dzięki którym nawet małe dzieci, poprzez zabawę, mogą i potrafią rozwiązywać problemy, poszukiwać rozwiązań.

Nasi mali przyjaciele wspaniale bawili się wśród nowych kolegów, wycinali, kolorowali obrazki, by następnie w zrobionych przez siebie opaskach przejść do kolejnej sali, w której odbywały się zajęcia taneczno-ruchowe. Tam, zamienili się w urocze zwierzątka, które tańczyły w rytm piosenki „Na łące”. Po wesołych pląsach zmęczone przedszkolaki odpoczywały wspólnie na dywanie, popijając orzeźwiający soczek i zajadając się słodkościami.

Przed naszymi sześciolatkami nie lada zadanie… to jeszcze nie koniec warsztatów, jednak dzieci bardzo się cieszą, że mogą ugościć małych Skrzatów.