HALOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA
12 marca 2014
admin

Uczniowie „Jedynki” w Sopocie

W dniach 07-09 marca 2014 r. w sopockiej Ergo Arenie odbyły się Halowe Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce. Na trybunach wśród kibiców  zasiadła również 9-cio osobowa grupa uczniów  ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wielkopolskim, którzy wraz z  członkami Klubu  Sportowego „Jantar” z Racota oraz Wierzbna dzielnie dopingowali polskich lekkoatletów.

W pierwszym dniu zawodów  można było podziwiać zawodników, którzy brali udział w trójskoku, skoku wzwyż, skoku w dal, biegu na 60 m przez płotki oraz pchnięciu kulą. Największe nadzieje na medal wiązano z występem Tomasza Majewskiego w pchnięciu kulą, niestety w finale zajął on najgorsze dla zawodnika 4 miejsce.            
W sobotnie przedpołudnie najbardziej emocjonujące były eliminacje do finałów sztafet 4 x 400 m kobiet i mężczyzn.
W trakcie mistrzostw młodzież miała okazję porozmawiać, zebrać autografy i zrobić zdjęcia m.in.:    z  Tomaszem Majewskim, Anna Rogowską oraz Nadine Broersen.
Trzydniowy pobyt w Trójmieście nasi uczniowie wykorzystali również na zwiedzanie. W sobotnie popołudnie cała grupa udała się na sopockie molo, gdzie także można było spotkać zawodników uczestniczących w mistrzostwach świata.
W niedzielę wieczorem wszyscy w świetnych humorach i pełni wrażeń  wrócili do domów.