NIETYPOWA LEKCJA ANGIELSKIEGO
24 maja 2014
admin

LEKCJA ANGIELSKIEGO Z CHINKĄ

Dnia 21 maja nasza klasa została zaproszona do Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp. na niecodzienną lekcję języka angielskiego. Lekcja ta została zorganizowana przez Pana Sławomira Krysiaka, a prowadziła ją dziewiętnastoletnia Chinka Betty, która przyleciała z Singapuru. Betty opowiedziała nam o sobie oraz zaprezentowała flagi Chin i Singapuru. Następnie każdy z nas w kilku zdaniach przedstawił się w języku angielskim. Później Betty pokazała i omówiła prezentację dotyczącą Chin i kultury tego kraju. Bardzo zainteresowały nas fragmenty filmów o sztukach walki, tańcu i chińskiej operze. Zabawne było, gdy Betty pisała na tablicy nasze imiona po chińsku. Na końcu dostaliśmy cukierki i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Lekcja była bardzo interesująca i wszystkim się spodobała. Należy wspomnieć, iż całe te zajęcia odbyły się w języku angielskim.