III Rowerowy Rajd Korczakowski
26 maja 2014
admin

W sobotę  24 maja br. odbył się III Rowerowy Rajd Korczakowski, którego organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Borzęciczkach oraz Oddział PTTK Koźmin Wlkp. Celem rajdu była popularyzacja aktywnego wypoczynku, integracja wśród młodzieży, a przede wszystkim kultywowanie pamięci Janusza Korczaka. Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami panią Marleną Nowak i panią Małgorzatą Lewandowicz wyruszyli na wybraną wcześniej trasę, która prowadziła przez Koźmin Wlkp. – Biały Dwór – Wyrębin – Borzęciczki. W rajdzie wzięło udział 10 uczniów klasy III b. Wszyscy uczestnicy odpowiednio przygotowani i ubrani sprawnie przebyli bezpieczną, ale niełatwą trasę. Na mecie zostali serdecznie powitani przez gospodarzy, otrzymali okolicznościowe znaczki pamiątkowe. Na wytrwałych czekało wiele niespodzianek i smaczny poczęstunek. Organizatorzy wraz z uczestnikami rajdu uczcili pamięć, zapalając znicze przy pomniku J. Korczaka, a ponad to zapewnili wiele atrakcji tj. śpiew piosenki biesiadnej, gry i zabawy sprawnościowe oraz występy dzieci z Ośrodka. Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Pogoda jak zwykle nas nie zawiodła, a humory dopisywały wszystkim uczestnikom rajdu.