AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY UCZEŃ
26 stycznia 2015
admin

W ramach realizacji ogólnopolskiego konkursu „Aktywna szkoła –aktywny uczeń” w dniu 11 grudnia 2014r. gościliśmy  w naszej szkole kolejnego sportowca p. Czesława Roszczaka. mieszkańca Łagiewnik (powiat krotoszyński) , który przybył na zaproszenie p. dyrektor Bożeny Kulki, p. Jacka Zawodnego. Pan Roszczak to wybitna postać lekkiej atletyki, który jako jedyny z reprezentacji polskiej zdobył cały komplet medali (złoty, srebrny i brązowy). Okazał się też najlepszym zawodnikiem na świecie w rzutach w kategorii M 70. W 2013r. został pojechał do Brazylii na mistrzostwa świata weteranów w lekkoatletyce i wrócił z nich jako mistrz świata! Bardzo ciekawie opowiadał nam o swoich dokonaniach sportowych pokazując nam na prezentacji multimedialnej miejsca ,które odwiedził jako sportowiec.

Mogliśmy obejrzeć i dotknąć jego medale! Pan Roszczak mówił też o tym, że sport wyrabia charakter człowieka. Uczy pokory, wytrwałości. Wskazywał także, jak ważne jest bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu. Poprowadził również, w tym dniu ćwiczenia gimnastyczne.

Nad całością spotkania czuwał zespół ds. promocji zdrowia działający w naszej szkole.