KONKURS MATEMATYCZNY
20 marca 2016
admin

Horyzonty Matematyki

18 marca 2016r. grupa 8 uczniów klasy VIb pod opieką pani Izabeli Weichbrodt wzięła udział w trzeciej edycji konkursu matematycznego Horyzonty Matematykina zaproszenie Gimnazjum nr 12 w Poznaniu, które wspólnie z Poznańską Fundacją Matematyczną oraz Wydziałem Matematyki i Informatyki UAM organizuje wspomniany Konkurs. Zmagania miały miejsce na terenie Kampusu UAM Morasko – Wydział Matematyki i Informatyki przy ul. Umultowskiej 87.

Celem konkursu było poszerzenie i popularyzacja wiedzy matematycznej wśród uczniów szkół podstawowych oraz motywowanie nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami.

Konkurs miał nietypową formę, ponieważ startujący w nim uczniowie nie korzystali bezpośrednio z wcześniej zdobytej wiedzy. Ważna była umiejętność słuchania i przetwarzania nowych informacji. W tegorocznej edycji uczniowie wysłuchali wykładu pt. „Elementy teorii grafów”, następnie przystąpili do części konkursowej z tego tematu.

Nasi uczniowie mieli możliwość skonfrontowania dopiero co nabytej wiedzy z zadaniami testowymi. Jednocześnie zobaczyli miejsca, w których pasjonaci matematyki i fizyki szlifują swoje umiejętności.

Być może ktoś z tej „ósemki” zawita za kilka lat w progi UAM:)