RAJD
26 września 2016
admin

Rajd rowerowy do Mokronosa

„Śladami lokalnych bohaterów powstania styczniowego”

W sobotę – 24 września 2016r.Samorząd Uczniowski wziął udział  w rajdzie rowerowym do Mokronosa „Śladami lokalnych bohaterów powstania styczniowego”, organizowanym przez PTTK Koźmin Wielkopolski. Spotkanie rozpoczęło się na placu przed kościołem w Mokronosie, przy grobowcu rodziny Szraderów. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mokronosie w krótkim montażu słowno – muzycznym przybliżyli nam sylwetki dwóch bohaterów naszego regionu – Napoleona Szradera – uczestnika powstania listopadowego i styczniowego, oraz Józefa Chełmickiego, który walczył w powstaniu styczniowym. Po krótkiej lekcji historii, na boisku Szkoły Podstawowej w Mokronosie czekały na nas już przygotowane ciekawe konkurencje sprawnościowe i wspaniały poczęstunek. W doskonałych humorach wróciliśmy rowerami do Koźmina.