WYCIECZKA
29 września 2016
admin

WYCIECZKA DO ROZDRAŻEWA

Moc niezapomnianych i wspaniałych wrażeń 27 września b.r. przywieźli z Rozdrażewa, czyli „Wsi z jajem” uczniowie klas IIC i IIIC wraz z opiekunkami. Czekające w Masztalarni atrakcje, przerosły ich najśmielsze oczekiwania. Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich przywitały koźmińską ekipę nie tylko uśmiechem, ale także słodkimi deserami, pieczoną przy ognisku kiełbaską i ziemniakami. Pociechy zwiedziły skansen doskonale zaaranżowany i odzwierciedlający życie naszych prababć i starszych pokoleń. Nauczyły się też własnoręcznie rękodzielnictwa techniką „decupage”. Wykonane przez nich tą metodą  serca, zachwycały i cieszyły oczy. Uczniowie mieli też możliwość zagrania na świeżym powietrzu w gry plenerowe, skąd nie można ich było oderwać. Jak na „Wieś z jajem” przystało, w zagrodzie można było też podziwiać różne gatunki kur. Koźminacy jeszcze nie zdążyli wyjechać, a już pytali kiedy jeszcze tu zagoszczą. Dziękujemy Paniom ze Stowarzyszenia i mówimy im do zobaczenia.