INTEGRACJA
4 października 2016
admin

„ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA”

W piękne, słoneczne popołudnie, 30 września 2016r. klasa III a wyruszyła na obchody „Święta pieczonego ziemniaka” zorganizowane w Międzyborzu przez Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Marii Konopnickiej w Borzęciczkach. Było to już drugie w tym roku spotkanie integracyjne zaprzyjaźnionych szkół. Słoneczna pogoda pozwoliła na przeprowadzenie na świeżym powietrzu konkurencji z ziemniakiem w roli głównej, m.in. slalom z ziemniakiem czy rzut ziemniakiem do celu. Na zakończenie każdej konkurencji uczniowie otrzymali słodkie upominki. Po zabawnej rywalizacji pomiędzy szkołami nadszedł czas na degustację smakowitych pyr z gzikiem. Klasa wykorzystała na wspólną zabawę każdą chwilę, świetnie zintegrowała się i oświadczyła, że ma swoje drzewo i miejsce na Ziemi. Z dobrym humorem zakończono obchody „Święta pieczonego ziemniaka”. Jak zwykle – warto było się tam wybrać.