PROJEKT “MATEMATYCZNA JEDYNKA”
5 października 2016
admin

 

Projekt Matematyczne Rozgrywki Intelektualne

pod hasłem „Matematyczna Jedynka

Projekt dofinansowała Fundacja mBank

 

Zgodnie z założeniami programu odbyło się spotkanie dla uczniów i rodziców. Warsztat „Rodzinny wyścig” został przygotowany i poprowadzony w oparciu o wykorzystanie aplikacji quizizz (http://www.quizizz.com). Przygotowane zostały quizy na temat czterech podstawowych działań. W tej konkurencji w jednej drużynie wystąpiły pary: rodzic i dziecko przeciwko konkurencji. Ależ były emocje:) Do punktacji wliczane są nie tylko odpowiedzi prawidłowe, ale również szybkość udzielanych informacji, więc działo się, działo…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasza szkoła ma wiele powodów do radości. Po dostarczeniu pierwszych zamówień z grami matematycznymi, są one już wykorzystywane jako pomoce na lekcjach matematyki i zajęć pozalekcyjnych:). Mamy już za sobą pierwsze spotkania z grami Bingo, „Sudoku”, „Mosty”, „Przekładaki”. Zagraliśmy w Rummikub” i „Blokus”. Układaliśmy Radosne sześciany Happy Cube i Profi Cube.