WYCIECZKA
10 października 2016
admin

Z wizytą u Mikołaja Kopernika

W piątkowe popołudnie klasa VB wybrała się na dwudniową wycieczkę do Torunia. Uczniowie wraz z wychowawczynią panią Marzeną Adamkiewicz pierwszego dnia  odwiedzili Muzeum Żywego Piernika, gdzie pod bacznym okiem toruńskich rzemieślników uczyli się wyrabiać i dekorować pierniki.

W sobotę z panem przewodnikiem Pawłem zwiedzali miasto  .Byli pod Krzywą Wieżą, pod domem ,gdzie urodził się Mikołaj Kopernik, widzieli chrzcielnicę , przy której został ochrzczony mały Mikołaj , pomnik astronoma, ratusz i wiele innym toruńskich zabytków. Swoja wycieczkę zakończyli w planetarium, gdzie wzięli udział w seansie filmowym pt. „Mój kumpel Niko”.

Późnym wieczorem bezpiecznie wrócili do domu, planując w następnym miesiącu kolejny ciekawy klasowy wyjazd.