PODSUMOWANIE PROGRAMU mPOTĘga
19 marca 2017
admin

PODSUMOWANIE III EDYCJI PROGRAMU EDUKACYJNEGO mPOTĘGA


14 marca 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907wraz z opiekunem Izabelą Weichbrodt uczestniczyli w Pikniku Matematycznym w Warszawie. Było to podsumowanie III edycji programu edukacyjnego „mPotęga”, prowadzonego przez Fundację mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć. To program grantowy, który dotyczył wsparcia projektów edukacji matematycznej.

SP Nr 1 realizowała projekt Matematyczne Rozgrywki Intelektualne „Matematyczna Jedynka”, w którym brali udział uczniowie klas III – VI wraz z rodzicami. Jego celem było zainteresowanie uczniów różnymi obliczami matematyki. Pasjonaci matematyki zaangażowali się w gamifikację z wykorzystaniem aplikacji LearningApps, quizizz i triv.in, pracę metodą projektu czy Matematycznych Stacji Badawczych. Wykorzystali znajomość języka programowania Scratch do konstruowania figur geometrycznych podczas Tygodnia Kodowania, zagrali w gry matematyczne i logiczne m.in. podczas VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Nawiązali rywalizację z rodzicami podczas „Rodzinnego wyścigu” przy korzystaniu z aplikacji MathDuel. Wykorzystali narzędzia TIK do tworzenia prezentacji multimedialnej. Zmierzyli się w turnieju sportowym, pieczeniu ciast oraz konkursach fotograficznym i rachunkowym. Otrzymane w ramach grantu fundusze w wysokości 5 tys. zł. wykorzystane zostały na zakup laptopa oraz gier planszowych.

W Centrum Nauki Kopernik w czasie pikniku spotkały się dzieci, młodzież i nauczyciele – pasjonaci matematyki. którzy podczas realizacji projektu pokazywali, że nauka matematyki to wspaniała przygoda. Uczniowie wysłuchali m. in. w prezentacji  „Podziwu godna liczba Pi”, przeprowadzonej przez dr Łukasza Badowskiego. Uczestnikom Pikniku Matematycznego udało się ustanowić rekord Polski – Najdłuższy łańcuch rozwinięcia liczby Pi: 149,7 metrów
i 330 osób. Zwiedzili również wystawę w Centrum Nauki Kopernik. Na uczniów czekały stanowiska matematyczne z grami i łamigłówkami przygotowane przez wolontariuszy z Projektora Wolontariat Studencki.

Wszyscy wspaniale spędzili czas na zabawie i ciekawym sposobie zgłębiania tajników matematyki. Było to możliwe dzięki pomocy burmistrza pana Macieja Bratborskiego, który zapewnił nam dojazd do Warszawy, za co serdecznie dziękujemy.