WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS IIIc i IIc
19 marca 2017
admin

Podniebna przygoda uczniów Jedynki

W dniu 14 marca 2017 r. uczniowie klasy IIc i IIIc wraz z opiekunami przeżyli niezwykłą przygodę. Już o 4 rano spod szkoły w Koźminie Wlkp. wyruszyli autobusem do Wrocławia na lotnisko. Po krótkim jego zwiedzeniu rozpoczęły się procedury związane z wylotem samolotem linii RYANAIR do Warszawy. Bardzo dużo emocji dostarczyła wszystkim wycieczkowiczom nie tylko kontrola przed wejściem do samolotu, ale i sam start, który okazał się niezapomnianym przeżyciem, w szczególności dla tych, którzy odbywali lot po raz pierwszy. Po niecałej godzinie podróży emocje sięgnęły zenitu – lądowanie. Zapięte pasy, nieśmiały uśmiech na twarzach, wstrzymany oddech i wreszcie delikatny „dotyk ziemi”. Radość, oklaski, a przede wszystkim pozdrowienia kapitana samolotu skierowane do uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp., najmłodszych uczestników lotu.

Następnie z lotniska, podmiejskim pociągiem, uczestnicy wycieczki przejechali do centrum Warszawy, gdzie zwiedzili Dworzec Centralny, a później Krakowskim Przedmieściem przespacerowali na Plac Zamkowy, po drodze zwiedzając Bazylikę  Świętego Krzyża, z której co niedzielę przez radio transmitowana jest Msza Św. Kolejnym punktem programu była wizyta w Zamku Królewskim i obejrzenie  multimedialnej prezentacji z efektami specjalnymi, dotyczącej historii Warszawy. Po zakończenia wirtualnego seansu przyszedł czas na  spacer po Starym Mieście i zejście kamiennymi schodkami nad Wisłę. Potem przewodnik poprowadził małych turystów do najbliższej stacji kolei podziemnej, skąd metrem udali się w okolice Pałacu Kultury, a następnie autobusem na lotnisko Chopina. O godz. 18:05, po całym dniu niezapomnianych wrażeń odlecieli samolotem do Wrocławia i dalej autokarem wyruszyli w drogę powrotną do Koźmina Wlkp.