INNOWACJA PEDAGOGICZNA
19 marca 2017
admin

INNOWACJA PEDAGOGICZNA

„BAŚNIE, BAJKI, BAJE NA SZKOLNYCH ŚCIEŻKACH”

Spotkanie z pisarką

8 marca w Szkole Podstawowej Nr1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907, w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Baśnie, baje, bajki na szkolnych ścieżkach” odbyło się spotkanie z młodą pisarką, którego celem było zachęcenie dzieci do czytania, do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej.

Julia Damasiewicz, uczennica klasy VI b, spotkała się ze swoimi koleżankami i kolegami z klas trzecich. Julka jest autorką wielu wierszy i tekstów pisanych prozą dla dzieci. W 2016 r. zdobyła  wyróżnienie w XXXII Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej za opowiadanie „Czym jest lato (z wizji dzieciaka)”.

Autorka od razu nawiązała kontakt z dziećmi. Z entuzjazmem i z niezwykłą dojrzałością opowiadała o swojej twórczości, zainteresowaniach i planach na przyszłość. Mówiła również skąd czerpie inspiracje, a także co znaczy dla niej pisanie. Czytała swoje utwory, które (sądząc po reakcjach uczniów) trafiały do dziecięcego poczucia humoru i wyobraźni.

O tym, że wystąpienie Julki zrobiło na dzieciach ogromne wrażenie, może świadczyć ilość pytań zadawanych.

Julia Damasiewicz (11 lat)

„Biuro Kocich Spraw”

W poniedziałek się otwiera mała wioska Porępela,

A w tej wiosce biuro stare, tak jak wioska bardzo małe.

Biuro stare, zardzewiałe, lecz dla kotów doskonałe.

I zaczął się protest! Zebrały się koty! Gadają głupoty!

– Dlaczego mleko nie jest suche?!

– Dlaczego myszy nie są głuche?!

– Ja chcę mieć z wełny poduchę!

Aż się jeden kocur wściekł:

– A ja ciszę wreszcie chcę!

– Proszę tu! Kolejka tam!

– Ja wam wszystko zaraz dam!

W małej wiosce Porępela Biuro Kocich Spraw się dziś otwiera.