OTWARTE DRZWI SZKOŁY
5 marca 2017
admin

KARNAWAŁOWE DRZWI OTWARTE W JEDYNCE

Tegoroczne Drzwi Otwarte w Koźmińskiej Jedynce przypadły na Ostatki, tak więc 28 lutego przybyli do szkoły goście mogli liczyć na iście karnawałową zabawę. Licznie przybyłe dzieci wraz z Rodzicami witali w progach szkoły uczniowie przebrani w kolorowe karnawałowe stroje, wręczając wykonane ręcznie upominki oraz materiały promocyjne. Zebranych gości przywitała także Dyrektor Bożena Kulka, która przedstawiła program imprezy i zachęciła zebranych do wspólnej zabawy.

Niezwykle ciekawy okazał się dla wszystkich zebranych zaprezentowany na początku spotkania film promujący szkołę. Przedstawiał on to, co w Jedynce najlepsze, pokazywał dziecięce talenty, kreatywność oraz zaangażowanie pracujących z dziećmi nauczycieli, jak również bogatą infrastrukturę i bazę dydaktyczną szkoły.

Rozbrzmiał dźwięk bębenka, informujący o rozpoczynającej się części artystycznej. Jak co roku, za bogaty program artystyczny odpowiedzialni byli głównie uczniowie klas III wraz z wychowawcami, gdyż to właśnie oni w czerwcu pożegnają swe dotychczasowe Panie, które przyjmą pod swe skrzydła nowych wychowanków. Dzieci słowem i piosenką prezentowały walory szkoły oraz własne talenty. Ponadto, tańce zaprezentowały dzieci z oddziału  zerowego oraz ich starsze koleżanki, przygotowane przez wychowawczynie.

Po głównej części artystycznej dzieci przeszły do klas na słodki poczęstunek i herbatę, natomiast ich Rodzice mogli zapoznać się z przygotowaną przez Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Krotoszynie – Karinę Bratborską prezentacją na temat gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole. Rodzice mogli także porozmawiać z dyrekcją placówki oraz nauczycielami pracującymi w Jedynce. Pani Dyrektor przedstawiła ofertę edukacyjną szkoły i udzielała wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania.

Dla dzieci przewidziano także moc innych atrakcji i niespodzianek, m. in. zajęcia rekreacyjno –  ruchowe, dyskotekę, piękne upominki; dzieci chętnie zwiedzały też szkołę i klasy, w których od września będą mogły się uczyć.

Szkoła Podstawowa Nr 1 to szkoła pełna bardzo utalentowanych dzieci, oraz nauczycieli gotowych te talenty odkrywać i rozwijać. Wszyscy przybyli Goście z zachwytem oglądali program artystyczny, w którego przygotowanie włączyła się cała społeczność uczniowska oraz Grono Pedagogiczne, a także chętnie uczestniczyli w tańcu i śpiewach, które prezentowane były na tak wysokim, profesjonalnym poziomie.