KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
15 maja 2017

I Międzyszkolny Konkurs z języka angielskiego dla uczniów klas II – III „THE SMART HEADS”

8 maja Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp. gościła najlepszych uczniów klas II i III w terenu Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. na I Międzyszkolnym Konkursie z języka angielskiego „The Smart Heads”. To I edycja konkursu z języka angielskiego dla młodszych dzieci, dlatego cieszyła się dość sporym zainteresowaniem. Regulamin „The Smart Heads” przewidywał 2 etapy: część testową, gdzie uczniowie musieli wykazać się znajomością słownictwa, podstawowych wyrażeń oraz gramatyki, używanej w naturalnych sytuacjach oraz część plastyczną, która polegała na wykonaniu pracy plastycznej (dowolną techniką), przedstawiającej zabytek Wielkiej Brytanii.

Dzieci wspaniale poradziły sobie z pytaniami konkursowymi oraz wykonały cudowne rysunki i wyklejanki. Dzięki temu wzbogaciły swą wiedzę na temat Wielkiej Brytanii oraz sprawdziły swe umiejętności.

W konkursie udział brali uczniowie z 5 szkół: z Mokronosa, Obry, Borzęcic oraz z Koźmina Wlkp. (SP Nr 1 oraz SP Nr 3).

I miejsce zajęła Natalia Mazurowska z SP Nr 1.

Drugie miejsce zajęło dwóch uczniów: Maja Talaga (SP Nr 1) oraz Jakub Jędrzejak (SP Borzęcice).

Na trzecim miejscu uplasowali się: Amelia Włodarczyk (SP Obra) oraz Remigiusz Szymura (SP Nr 3).

Uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursie, otrzymali dyplomy i przepiękne książki, natomiast pozostałe dzieci także dostały pamiątkowe dyplomy i upominki za udział.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom „The Smart Heads” i zapraszamy za rok kolejnych „młodych poliglotów”.

Tekst i fot. SP Nr 1