KONKURS POWIATOWY
22 maja 2017
admin

„Mitologia bez tajemnic”

–  zwycięstwo uczennicy koźmińskiej Jedynki

W dniu 17 maja 2017 roku w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Krotoszynie odbył się V Powiatowy Konkurs „W świecie bogów i bohaterów starożytnej Grecji”.

Konkurs miał na celu przybliżenie młodzieży kultury antycznej, w szczególności mitów greckich. Wzięli w nim udział   uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów powiatu krotoszyńskiego.

Z gminy Koźmin Wlkp. w konkursie wzięli udział uczniowie Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy oraz dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp. wraz ze swoim opiekunem panią Bożeną Kulka. I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Weronika Zawodna uczennica klasy V b naszej szkoły, która wykazała się najlepszą  znajomością konkursowej tematyki.

Tekst i foto:

SP nr 1 w Koźminie Wlkp.