SPORT
4 czerwca 2017
admin

UNIHOKEJ

Turniej unihokeja dziewcząt i chłopców na podsumowanie zmagań sportowych
w roku szkolnym 2016/2017

W dniu 24 maja 2017r. drużyny dziewcząt i chłopców wystąpiły w Chwaliszewie w turnieju unihokeja zorganizowanym dla najlepszych drużyn w powiecie krotoszyńskim. Wśród nich znalazły się zawodniczki i zawodnicy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wlkp. Turniej był podsumowaniem  zmagań sportowych w roku szkolnym 2016/2017.

Po raz kolejny bardzo dobrze spisały się drużyny „koźmińskiej jedynki”. Dziewczęta zajęły I miejsce, a chłopcy II miejsce. Podczas turnieju wyróżniono najlepszych zawodników, wśród których znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1: Oliwia Mrówczyńska, Julia Urna, Jeremiasz Grzesiak i Marcin Wosiński.

Trenerem drużyn unihokeja dziewcząt chłopców jest nauczyciel wychowania fizycznego i instruktor unihokej Jacek Zawodny

Warto dodać, że od stycznia 2017 roku realizowany jest w Szkole Podstawowej Nr 1 w Koźminie Wielkopolskim Program „Szkolny Klub Sportowy 2017” przy wsparciu Gminy Koźmin Wielkopolski. W programie bierze udział 20 dzieci uczestniczących 2 razy w tygodniu w zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Zajęcia prowadzone są w oparciu o autorski program – Koźmiński program nauki gry w unihokeja „Unihokej to dla nas fajny sport i dobra zabawa”, którego autorem jest Jacek Zawodny. Dzieci podczas tych zajęć doskonalą swoje umiejętności i wyjeżdżają na turnieje, godnie reprezentując szkołę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turniej unihokeja dziewcząt i chłopców w Chwaliszewie

I  miejsce – dziewczynki, II miejsce – chłopcy