WYCIECZKA
5 czerwca 2017
admin

WYCIECZKA DO TORUNIA

W środę 31 maja 2017 r uczniowie klasy II c i III c wraz z rodzicami i opiekunami pojechali na wycieczkę do Torunia. Wyjazd był o 5.00 rano i mimo wczesnej pory wszyscy stawili się punktualnie. Przed nami była długa droga i bardzo ciekawy program zwiedzania. Już o godzinie 9.00 byliśmy w Toruniu i zwiedzaliśmy Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy w którym mogliśmy eksperymentować, poprzez zabawę zdobywać wiedzę i nowe umiejętności. Rejs po królowej polskich rzek Wiśle, był też niezapomnianą przygodą. Po smacznym obiedzie wybraliśmy się na spacer po ulicach Torunia, który wiódł od Krzywej Wież poprzez Rynek Staromiejski, mury obronne, bramy, baszty. Widzieliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, pomnik Flisaka, dom w którym urodził się Mikołaj Kopernik. Szliśmy Piernikową Aleją Gwiazd. Byliśmy także w Planetarium – Geodium. Był też czas na zakup pamiątek. Na koniec odwiedziliśmy Fort IV w którym braliśmy udział w warsztatach piernikowych W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonalda. Pełni wrażeń wróciliśmy wieczorem do domu.

Tekst: Hanna Szymura

Fotografia: Hanna Szymura i Agnieszka Maryniak