NIEBYWAŁY SUKCES
6 czerwca 2017
admin

LAUREATKA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO

Dnia 26 maja 2017 roku, w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń i nagród laureatom konkursów wojewódzkich, odbywających się w roku szkolnym 2016/2017. Warto wspomnieć, że do etapów szkolnych konkursów zgłosiło się 32 700 uczniów z placówek województwa wielkopolskiego. Po pokonaniu trzech trudnych etapów, laureatami zostało 190 uczniów, w tym 64 z j.angielskiego, 54 z j.polskiego, 49 z przyrody i 23 z matematyki. Wśród zwycięskiej pięćdziesiątki czwórki z języka polskiego znalazła się uczennica naszej szkoły –

Marianna Bączyk z klasy VI a

która w etapie wojewódzkim konkursu zdobyła 39/40 punktów. Po krótkim koncercie uczniów szkoły muzycznej, laureaci wraz z naszą reprezentantką otrzymali nagrody i zaświadczenia. Na uwagę zasługuje fakt, iż wspomniany dokument daje Mariannie prawo wyboru jakiejkolwiek szkoły ponadpodstawowej wraz ze stuprocentową gwarancją przyjęcia do placówki oraz, co najważniejsze zwalnia uczennicę z pisania egzaminu kończącego VIII klasę z języka polskiego. Gratulujemy!!!