zdrowe żywienie
13 listopada 2017

WARSZTATY  O ZDROWYM ŻYWIENIU

W środę 8.11.2017 uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w warsztatach dotyczących zdrowego żywienia. W okresie wzrostu i rozwoju odpowiednio zbilansowana dieta jest  bardzo istotna, dlatego propagowanie wiedzy szczególnie wśród dzieci i młodzieży jest tak ważne dla ich zdrowia.

Dzieci dowiedziały się jakie grupy produktów mają kluczowy wpływ na rozwój i prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz jakich należy unikać. Szczególna uwaga uczestników warsztatów została zwrócona na zmniejszenie spożycia cukrów prostych, a także zwiększenia spożycia wody.

Prawidłowe żywienie w dzieciństwie pomaga cieszyć się zdrowiem w przyszłości, dlatego warto kształtować odpowie nawyki już od najmłodszych lat.