11 listopada
19 listopada 2017
admin

11 LISTOPADA – ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W środę – 15 listopada – uczniowie „Jedynki” wspólnie upamiętnili 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas starszych przygotowali dla swoich młodszych kolegów „żywą lekcję historii”. W bardzo ciekawy i różnorodny sposób przedstawili drogę Polski do odzyskanie wolności.

 

Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością! Nie zabrakło wspaniałych plakatów, folderów i prezentacji multimedialnych, które upamiętniły te ważne dla nas wydarzenia. Odbyły się również zajęcia plastyczne – wspólne wykonanie biało – czerwonych kotylionów, jak również przygotowano dla klas młodszych różne krzyżówki i quizy związane ze świętem niepodległości. Uczniowie klas młodszych zrewanżowali się swoim starszym kolegom przepięknie wykonując piosenki lub wiersze o tematyce patriotycznej. Każda klasa przygotowała się koncertowo do swojego wystąpienia – podkreślili to zarówno słowem, piosenką, jak i wspaniałymi strojami. Dziękujemy za wspaniałą lekcję historii!!!