dzień tolerancji
19 listopada 2017
admin

DZIEŃ TOLERANCJI

„Międzynarodowy Dzień Tolerancji” to święto obchodzone corocznie na całym świecie 16 listopada. Zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją w 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Tego dnia obchodziliśmy również w naszej szkole Dzień Tolerancji.

Stał się on okazją do zastanowienia się nad własną postawą min.: wobec przedstawicieli innych religii, kultur, koloru skóry, a także tych, których poglądy i zachowanie różnią się od naszych. Na szkolnym korytarzu wyeksponowana została dekoracja przedstawiająca różne symbole i hasła nawiązujące do tematyki i ogólnych założeń Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Uczniowie wszystkich klas mieli okazję rozmawiać z wychowawcami na temat tolerancji dla inności, różnych poglądów, statusu materialnego oraz indywidualnie zastanowić się nad własną postawą w tym zakresie. Dzień Tolerancji nawiązywał do programu wychowawczo – profilaktycznego szkoły.

 

Pedagog szkolny

Beata Kuzia