bądźmy bezpieczni
6 lutego 2018
admin

„BEZPIECZNE FERIE”

Zbliżający się okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. W czasie trwania ferii nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego też dnia 5 lutego 2018 r. z inicjatywy pani pielęgniarki oraz pedagoga szkolnego w naszej szkole gościli funkcjonariusze Policji. Panowie Policjanci udzielili uczniom podstawowych rad i wskazówek, jak bezpiecznie spędzić ferie w domu, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i na co uważać podczas zabawy na śniegu.

Mówili również o bezpieczeństwie podczas kuligu, zagrożeniach związanych z wchodzeniem na zamarznięte akweny wodne oraz o tym, że bardzo ważne jest używanie elementów odblaskowych. Przypomnieli także numery alarmowe oraz przybliżyli najważniejsze reguły jakimi powinny kierować się uczniowie w kontaktach z osobami obcymi.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, same podając negatywne przykłady niebezpiecznych zachowań swoich rówieśników.


 

Pedagog szkolny

Beata Kuzia