DRZWI OTWARTE
21 marca 2018
admin

DRZWI OTWARTE W SUPER JEDYNCE

Organizacja „Drzwi Otwartych” w szkołach już od wielu lat na stałe wpisana jest do zestawu obowiązkowych standardów jakości pracy placówek oświatowych jako niezbędny element jej działań promocyjnych. Nie jest to jednak tylko obowiązek, lecz działanie mające na celu przedstawienie tego, z czego słynie każda szkoła, czym wyróżnia się na tle innych placówek w mieście czy gminie.

 

Dnia 1 marca 2018 r. odbyło się w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wlkp. spotkanie informacyjne dla przyszłych uczniów klas pierwszych i oddziału zerowego, którzy wraz z rodzicami mieli okazję poznać bliżej naszą Super Jedynkę. Pan dyrektor Jacek Zawodny zaprezentował ofertę edukacyjną szkoły, jej bogatą bazę dydaktyczną, różnorodność zajęć pozalekcyjnych, osiągnięcia uczniów. Dla małych i dużych gości przygotowano bogaty program artystyczny, oraz prezentację multimedialną promującą szkołę, przybliżającą codzienne zajęcia uczniów i ich sukcesy. Podczas zwiedzania szkoły na dzieci czekało wiele atrakcji. Dużym powodzeniem cieszyły się zabawy ruchowe w sali gimnastycznej szkoły. Chętne maluszki mogły skorzystać z innych niespodzianek np. konkursów z nagrodami, malowania twarzy, zabaw i gier logicznych z klockami.

Na spragnionych czekała kawiarenka, a w niej pyszne, domowe ciasto, kawa i soczki. Mali goście chętnie uczestniczyli we wszystkich zajęciach. Mogli też zwiedzić szkołę, zobaczyć sale, w których od września będą mieć możliwość rozpoczęcia nauki oraz porozmawiać z nauczycielami.

Dla rodziców „Drzwi Otwarte” były okazją do spotkania z dyrekcją, nauczycielami, pedagogiem szkolnym oraz innymi pracownikami szkoły, możliwością zobaczenia, jak funkcjonuje nasza placówka, przekonaniem się, iż Szkoła Podstawowa Nr 1 w Koźminie Wlkp., jak powiedział jej dyrektor Jacek Zawodny, zasługuje na miano Super Jedynki.

Dziękujemy Rodzicom i Dzieciom za przybycie, duże zainteresowanie pracą naszej szkoły, miłe spotkanie i wspólnie spędzony czas!

To był wyjątkowy dzień, pełen wrażeń!

Tekst i fot. Maria Mazurowska